2017 Yaz Gençlik Kampları Başvuru Sonuçları Açıklandı01.06.2017

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın her yıl 11 dönem halinde düzenlediği Yaz Gençlik Kampları’nda 2017 yılı ilk 6 dönemin başvuru sonuçları açıklandı. Gençlerin çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle unutamayacakları bir dönem yaşayacakları kamplarda ilk 6 dönem 11 Haziran – 01 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Yaz Gençlik Kamplarında ilk 6 dönem başvuru sonuçları http://kampbasvuru.gsb.gov.tr  adresinden öğrenilebilecek.
Gençlik kamplarına katılacakların kamplara atamaları, Kamp Otomasyon Sistemi üzerinden gerçekleştirildi. Gençlik kamplarına katılmaya hak kazananların kesin kayıt yaptırmak için başvuru belgesini gitmeye hak kazandığı kamp döneminin başlama tarihinden en geç 7 gün öncesine kadar gençlik merkezlerine giderek onaylatması gerekecek. 
2016 yılı içerisinde olağanüstü hal nedeniyle iptal edilen kamp dönemlerine katılım hakkı kazandığı halde gidemeyenlerin, Şehit ve gazi yakını (kardeş veya çocuk) olan gençlerin başvurması halinde kampa katılımları doğrudan gerçekleştirildi. 
Kamp başvurularının değerlendirilmesinde; Aile aylık net geliri 1.404 TL’nin altında olanlara, 2016 - 2017 eğitim-öğretim döneminde takdir belgesi alanlara, Gençlik merkezi üyelerine, Kamplara katılmak amacıyla iki yıl başvurduğu halde kampa gitmeye hak kazanamayanlara, yaşadığı şehrin köy ve kırsalında ikamet edenlere, kamp atamalarında öncelik tanındı. 
Katılımın tamamen ücretsiz olduğu 36 gençlik kampına katılacakların ulaşım dâhil bütün ihtiyaçları Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından karşılanacak. Ayrıca, katılımcı gençlerin tamamına, yolculukları ve kamplarda geçirdikleri günler için seyahat ve sağlık sigortası yapılarak teminatlar çerçevesinde sağlık hizmeti de verilecek.
Yaz Gençlik Kamplarında son 5 dönemin kayıtları devam ediyor
Son 5 dönemi kapsayan yaz gençlik kampları için başvurular 10 Temmuz’a kadar yapılabilecek. Yaz kamplarına katılmak isteyenler, başvuru formuna http://kampbasvuru.gsb.gov.tr/Basvuru.aspx adresinden ulaşabilirler.
Kamplara aşağıda belirtilen yaş gruplarına göre başvuru yapılabilecek. 12-13 yaş grubu (2004-2005 doğumlular) kızlar Mavi(Deniz) kamplara, 14-22 yaş grubu (1995-2003 doğumlular) kızlar Yeşil(Doğa) kamplara, 12-15 yaş grubu (2002-2005 doğumlular) erkekler Mavi(Deniz) kamplara, 16-22 yaş grubu (1995-2001 doğumlular) erkekler Yeşil(Doğa) kamplara başvuru yapabilir.
12 yaşından küçük ve 22 yaşından büyük gençler ile yaz kampına başvurularda eksik ve yanlış beyanda bulunanların başvuruları kabul edilmeyecek.