GENÇLİK KAMPLARI

Kamp Başvuru Şartları

Gençlik Kampları

2016 YAZ GENÇLİK KAMPLARI BAŞVURULARI
Bakanlığımız tarafından her yıl düzenlenen gençlik kampları için başvurular 24 Mayıs'ta başlıyor. Gençler; çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle unutamayacakları bir dönem yaşayacakları kamplara katılabilmek için 10 Haziran’a kadar başvurabilirsiniz. Başvuru ve değerlendirme detayları şu şekildedir: 

- Kamplarımız ücretsiz olup katılacakların ulaşım dâhil bütün ihtiyaçları Bakanlığımız tarafından karşılanacaktır. Ayrıca, katılımcı gençlerin tamamına, yolculukları ve kamplarda geçirdikleri günler için seyahat ve sağlık sigortası yapılarak teminatlar çerçevesinde sağlık hizmeti de verilecektir. 

- Kamplarımızda kız ve erkek dönemleri ayrı ayrı yapılacaktır. Bir kamp dönemi 7 gündür. 

- Kamplara başvurular 24 Mayıs-10 Haziran arasında on-line olarak yapılacaktırBaşvurmak için tıklayınız.

- Online başvuru yapma imkânı bulunmayan gençlerin gençlik merkezlerine gitmesi halinde bu kişilerin başvuruları da görevlilerce aynı sistem üzerinden yapılacaktır. 

- Gençler, yaş şartının uygun olması koşulu ile Mavi(Deniz) ve Yeşil(Doğa) kamplarına sadece birer kez katılabilecektir. 

- Şehit ve gazi yakını (kardeş ve çocuk), aile geliri 1300 Türk Lirasının altında olan ve ortaöğretimde okuyup 2016 eğitim öğretim dönemi içerisinde takdir belgesi olan gençlere öncelik verilecektir. Bu durumu on-line başvuru esnasında beyan edenler kesin kayıt yaptırmak için gençlik merkezine geldiklerinde bu belgeleri ibraz edeceklerdir. Belge ibraz edemeyenlerin başvuruları iptal edilecek, yerine yedek listeden atama yapılacaktır. 

- Gençlik kamplarına katılacakların kamplara atamaları, Kamp Otomasyon Sistemi üzerinden gerçekleştirilecektir. 

- Gençlik kamplarına katılmaya hak kazananların listesi başvuruların bitiş tarihinden sonra yayınlanacaktır. Listede isimleri bulunanların, kesin kayıt yaptırmak için başvuru belgesini gitmeye hak kazandığı kamp döneminin başlama tarihinden en geç 10 gün öncesine kadar gençlik merkezlerine giderek onaylatması gerekmektedir. 

- Kamplara aşağıda belirtilen yaş gruplarına göre başvuru yapılabilecektir. 
  • 12-13 yaş grubu (2003-2004 doğumlular) kızlar Mavi(Deniz) kamplara, 
  • 14-22 yaş grubu (1994-2002 doğumlular) kızlar Yeşil(Doğa) kamplara, 
  • 12-15 yaş grubu (2001-2004 doğumlular) erkekler Mavi(Deniz) kamplara, 
  • 16-22 yaş grubu (1994-2000 doğumlular) erkekler Yeşil(Doğa) kamplara başvuru yapabilir.


- Yaş gruplarının belirlenmesinde, yıl baz alınacak, ay ve gün dikkate alınmayacaktır. Kamplara 12 yaşından küçük ve 22 yaşından büyük gençlerin kaydı yapılmayacaktır. 

- Eksik ve yanlış beyanda bulunanların başvuruları kabul edilmeyecektir. 
Kamp yerlerini görmek ve kamp katoloğunu incelemek aşağıdaki linkleri tıklayın.

Kamp Yerlerini Görmek İçin Tıklayınız.

Kamp Kataloğunu Görüntülemek İçin Tıklayınız.

Facebook Sayfamız İçin Tıklayınız.

Twitter Sayfamız İçin Tıklayınız.